Nasza Wiara - Forum dla ludzi wierzących, kochających i pozytywnie myślących
Maj 18, 2024, 16:35:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: wojna na plakaty. Kościół w natarciu  (Przeczytany 1909 razy)
ascetyk
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 147


« : Październik 09, 2012, 13:08:12 »

wojna na plakaty. Kościół w natarciu

W Krakowie zawisły plakaty zachęcające do wiary - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita". Czy to odpowiedź na niedawną ateistyczną kampanię w Lublinie?

"Jestem! Chociaż mnie nie widzisz...", "Jestem! Nieśmiertelny!, "Wszystko przemija... a ja wciąż jestem" - billboardy o takiej treści pojawiły się pod Wawelem w Krakowie. Jak się okazuje, plakaty "Jestem..." to nie tylko odpowiedź na akcję ateistów, ale także zapowiedź ewangelizacji Krakowa, która odbędzie się na stadionie Cracovii między 19 a 21 października.

Z kolei 16 października, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w wielu miastach w Polsce, w tym również w stolicy Małopolski, lubelska Fundacja Wolność od Religii wywiesi ateistyczne plakaty z napisem "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę" - podaje "Rzeczpospolita".


Zdaniem dra Tadeusza Szawiela, socjologa z Uniwersytetu Warszawskiego, plakaty religijne są współczesnym elementem komunikacji ze światem, a Kościół musi dostosować się do tej formy ekspresji - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zgadza się z tym Adam Łaszyn, specjalista od public relations. Uważa bowiem, że "kościół musi wyjść na ulicę" nie tylko dzięki billboardom, ale także akcjom w Internecie i wykorzystaniu portali społecznościowych. O skuteczności tego typu działań świadczy chociażby wypromowanie, będącej spotkaniem młodych, Lednicy, a także Szlachetnej Paczki i Nocy konfesjonałów.

("Rzeczpospolita"/KT)
Zapisane
Paweł
Użytkownik
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #1 : Październik 09, 2012, 13:10:29 »

Dlaczego popieram Kościół Katolicki:

1. Jest świadkiem Jedynej Prawdziwej Religi objawionej prze Jedynego Prawdziwego Boga
2. Pomimo ataków dyżurnych klerofobów (na tym forum) ciągle żyje i ma się nienajgorzej
3. Nie dali mu rady Napoleon, Hitler, Stalin, Unia Europejska nie da również poseł Biedroń... rozwiń całość
4. Z Bogurodzicą na ustach Polacy wygrali z Niemcami bitwę pod Grunwaldem, bez niej nie są w
stanie wygrać
5. z nimi nawet w piłkę nożną, ba, nawet z Estonią przegrali.
6. Nie ma żadnego również doskonałego drogowskazu dla ludzkości jak 10 przykazań
uzupełnionych prze Chrystusową Ewangelię, jeżeli ktoś zna niech poda.
7. Nikt inny nie da nam zbawienia (pomyślcie o tym zanim zaczniecie na niego pluć)
8. Jest to jedyna normalna instytucja która Polsce pozostała, dlatego tak wściekle się ją atakuje,
9. Polsce ukradziono przemysł, kradnie się historię, demoralizuje młodzież, jedynie Kościół
się broni.
10. Wraz z upadkiem KK zniknie nasz kraj i cywilizacja łacińska
11. Wszyscy polskie słynne postacie byli ludźmi religijnymi: Jagiełło, Kopernik, Batory, Sobieski,
Traugutt, Skłodowska-Curie, Chopin, Domeyko, Rotmistrz Witold Pilecki, gen. Fildorf Nil, itp., a
ludzie spod znaku sierpa i młota przynieśli Polsce tylko ból. łzy i wstyd.
12. Europa zawdzięcza swoją kulturę KK (pierwsze szkoły na terenie Europy były szkołami
prowadzonymi przez KK, jedna z pierwszych jeżeli nie pierwsza książka to Biblia przepisywana
przez benedyktynów)
13. Wywiezieni na Syberię Polacy w Bogu szukali nadziei, nie w „liberalnych ideologiach”, dzieci miały
różaniec w rękach nie „Harrego Pottera” (i nie dlatego że go jeszcze nie było).
14. Wielcy tego świata ustawili sobie ten świat bez pytania się nas o zgodę. Jedynie KK jest jeszcze
przeszkodą której nie pokonali dlatego walą w niego przy każdej okazji. Gdyby KK padł (to się nie
stanie bo bramy piekielne go nie przemogą) wezmą się i za nas a raczej za Was bo ja jestem z
KK. W tej grze jesteśmy pionkami które się wykorzystuje jak może a potem wrzuca do ognia.
Każda rewolucja zjada swoje dzieci. Przypomnijcie sobie co robił Stalin nawet z bardzo
zasłużonymi dla niego komunistami?
15. Pedofile, narkomani i inni zboczeńcy są niestety wszędzie pewnie i są w KK nie chce udowadniać
że nie. Mogę tylko zapytać a czy nie ma ich w: Synagodze, Cerkwi, Meczecie itp. Pamiętacie
senatora Piesiewicza? Czy to na pewno ostatni kwiatek w polskim parlamencie ? Czy afera
rozporkowa tyczyła się tylko Clintona? Czy jedynie Jelcyn nadużywał alkoholu ? Kiedy
społeczeństwo polskie dowiedziało się o chorobie filipińskiej Aleksandra Kwaśniewskiego?
Dlaczego histeria Jedwabnego wybuchła 50 lat po wojnie ?. Historia ze domniemanymi lub nie
zboczeńcami w KK tez ma swoja „historię”. Nie chodzi w niej o to żebyśmy się cokolwiek
dowiedzieli tylko żeby zwalczyć naszymi rękami jedyną normalną jeszcze instytucję czyli KK.
Potem wezmą się za nas.
16. Kiedy ostatnio widzieliście w TV film o: św. Franciszku, o M. Kolbe itp. Filmy z publicznym sexem,
przemocą, wyuzdaniem są na porządku dziennym. Jak to wpływa na morale oglądających i kto jest
za to odpowiedzialny? Kto z tym walczy a kto popiera?
17. Dlaczego na niniejszym forum można był spotkać nick ksiądz_pedofil a rabin_pedofil był
zakazany?
18. Dlaczego w Polsce katolickiej nie można być antysemitą ( i słusznie ) ale można uprawiać
antypolonizm?
Zapisane
spl
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 127


« Odpowiedz #2 : Październik 09, 2012, 13:13:25 »

 

Jestem ateistką, choć dyskryminowana czuję się tylko pośrednio: ze zdziwieniem i niesmakiem na przykład obserwuję rosnącą w siłę korporację religijną ojca Rydzyka, który wykorzystuje wizerunki świętych i naiwność ludzką do budowania własnej politycznej i ekonomicznej siły. Ze smutkiem przyglądam się... rozwiń całość rosnącej ilości krzyży w miejscach publicznych mojego "neutralnego światopoglądowo państwa" i nie to żebym miała coś przeciwko Jezusowi Chrystusowi, ale przecież znak krzyża pojawia się najczęściej nie jako znak wiary i miłości, ale jako znak panowania katolików nad niekatolikami.

To coś jak znaczenie terenu: "mój ci on a nie wasz". Gdyby jeszcze w Polsce było mało kościołów i innych miejsc niezbędnych dla spełniania obrządków, tymczasem Polska kościołami stoi! Straszą one niemal w każdej miejscowości i dzielnicy, bo z reguły są szpetne a do tego gigantyczne. To nie pan Bóg ich potrzebuje w takiej ilości i jakości, tylko księża i nie są znakiem wiary czy porządku moralnego lecz - najczęściej - ambicji i pychy kleru (byle dom boży był większy, droższy, bardziej zasobny w wiernych "tacowych").

Nie rozumiem też jak można traktować ateizm jako ideologię. Zresztą tylko w Polsce pojawiają się takie insynuacje. Zachodni świat Europy jest laicki, co nie znaczy przecież że opanowała go ideologia ateizmu, zwłaszcza, że katolicy bardzo chętnie z dobrodziejstw tego laickiego świata korzystają, zapełniając rynki pracy w heretyckiej Anglii czy Niemczech.

Europę zdominował pewien model racjonalności, dzięki któremu możliwy był rozwój cywilizacji technicznej. Lubimy tę racjonalność i tę cywilizację, nawet jeśli jesteśmy zwolennikami cudów, zbawienia i dziewictwa Maryi. Oczywiście to żadna sprzeczność. Można wierzyć w cuda, ale korzystać z komputera, a w przypadku choroby raczej udać się do lekarza niż na pielgrzymkę. Wiara wydaje mi się jednak czymś co ta cywilizacja nieuchronnie wypiera, co pozostaje w niej jako "naddatek".

Trudno jednak przypisywać racjonalności i laickości funkcje ideologiczne. Tak jak trudno powiedzieć o kimś, kto nie wierzy w różowe smoki, że jest zwolennikiem ideologii niewiary w różowe smoki. Trudno też byłoby szerzyć taką niewiarę. No i rzecz najważniejsza. Nie ma żadnych dowodów na to, że osoby wierzące są lepsze w sensie moralnym niż ateiści. Laicki Zachód ma niższą przestępczość, ludzie są wobec siebie znacznie bardziej życzliwi niż katolicy w naszym kraju, społeczeństwa laickie są bardziej spójne i mają daleko wyższy kapitał społeczny, a więc i poziom zaufania.

 Nie znaczy to, że ateizm jest taki sprawczy, lecz raczej to, że jak nie ma Boga, to ludzie z większą troską traktują wzajemne relacje i chyba bardziej polegają na sobie. Nie wiem. Prawdą jest jednak, że więzienia w Polsce są przepełnione katolikami, oraz, że fakt "chodzenia" do kościoła jest często jednym - jakże złudnym!! - świadectwem moralności. Często porzucamy pracę nad kształtowaniem własnych postaw moralnych zostawiając ją księżom na niedzielę. A księża jacy są każdy widzi
Zapisane
ascetyk
Administrator
Aktywny użytkownik
*****
Wiadomości: 147


« Odpowiedz #3 : Październik 09, 2012, 13:16:21 »

Ależ ....buta ....niewiedza i....głupota wielu zabierających głos.

 Wiele jest cennych głosów. Jestem wierzącym, czytającym Pismo Święte i starającym się żyć tak jak uczy nauka Jezusa Chrystusa i Apostołów. Muszę napisać, że wiele osób zabierających tutaj głos nie zna ani Pisma Świetego ani nauki z Niego płynącej.

Tak zwany kościół katolicki nie jest kościołem biblijnym. Kościół, który został ustanowiony przez Chrystusa nigdy nie mordował w imię Boga, nigdy nie starał się o wielkie latyfundia czy inne bogactwa ziemskie. Poza tym, Kościół Jezusa Chrystusa nigdy nie miał takiej struktury zarządzania. Kościół Jezusa Chrystusa to nie dążenia za wszelką cenę do bogactw i rządzenia ogniem i mieczem, jak to miało miejsce w pierwszych wiekach. Kościół Chrystusa to nie gmachy i przepych w nich się znajdujący ....to także nie papież, który chroni się przed wiernymi - Jezus chodził wśród ludzi, mogli go dotykać i byli uzdrawiani.

Tak zwany kościół rzymski katolicki to zlepek poganskich doktryn z chrześcijańskimi postaciami i hebrajskim obrządkiem. Pisaniu na ten temat nie byłoby końca. Serdecznie zachęcam do uważnego czytania Pisma Świetego a szczególnie Nowego Testamentu. Czytania szczerego w celu poznania całości Nauki Jezusa Chrystusa i Apostołów. Zachecam też do przyjęcia Pana Jezusa Chrystusa jako osobistego Zbawiciela. Na zakończenie podpowiem, że kościół katolicki będzie zniszczony przez Boga a jest to zapisane w ksiedze Objawienia (Apokalipsa) w rozdziale 17, 18 i 19. Miłej lektury.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

dehashed loudness geneo maro th